Rövidpályás úszó ob - Békési Eszter országos csúccsal nyert 200 méter mellen
2021.11.14
Rövidpályás úszó ob - Békési Eszter országos csúccsal nyert 200 méter mellen
Békési Eszter magyar csúccsal nyert 200 méter mellen szombaton a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

Az egriek 19 éves versenyzője 2:20.57 perccel csapott célba, amivel Hosszú Katinka 2019-es 2:20.63-as rekordját adta át a múltnak.

A női 4x100 méteres gyorsváltók küzdelmei során is országos csúcs született: a Vasas stafétája - Gyurinovics Lili, Molnár Nóra, György Réka és Gyurinovics Fanni - a győriek 2018-as, 3:41.58 perces rekordjából négy tizedet faragva, 3:41.18-cal diadalmaskodott.

A pénteki dobogósok:

férfiak:

400 m vegyes:

1. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 4:05.07 perc
2. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 4:06.72
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 4:08.03

200 m mell:

1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:06.49 perc
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:09.10
3. Török Dominik Márk (FTC) 2:11.12

100 m gyors:

1. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 47.27 másodperc
2. Holoda Péter (Debreceni SC) 47.86
3. Szabó Norbert (FTC) 48.29

200 m hát:

1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:52.63 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 1:53.30
3. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 1:53.48

4x100 m gyorsváltó:

1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Sződi Zsolt, Bóna Benedek, Kovács Benedek Bendegúz) 3:14.38 perc
2. Kőbánya SC 3:17.81
3. Egri Úszó Klub 3:19.52

nők:

400 m vegyes:

1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 4:34.94 perc
2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 4:35.41
3. Ábrahám Lilla Minna (UTE) 4:35.62

200 m mell:

1. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2:20.57 perc
2. Halmai Petra (Kaposvári SI) 2:24.94
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:25.65

100 m gyors:

1. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 53.36 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 54.20
3. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 54.29

200 m hát:

1. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2:06.46 perc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 2:06.84
3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 2:07.15

4x100 m gyorsváltó:

1. Vasas SC (Gyurinovics Lili, Molnár Nóra, György Réka, Gyurinovics Fanni) 3:41.18 perc
2. UTE 3:42.16
3. Győri Úszó SE 3:42.29

4x100 m vegyes vegyesváltó:

1. BVSC-Zugló (Kovács Benedek Bendegúz, Huszár Ingrid, Nahalka Regina, Németh Nándor) 3:49.39 perc
2. Győri Úszó SE 3:50.96
3. Budafóka XXII. SE 3:51.18



Forrás: MTI

Kiadó: FMS Online media
Szerkesztőség: sportpress@sportpress.hu
Értékesítés: sales@fmsonline.hu
Médiaajánlat