Úszó ob - Pádár és Holló világbajnoki szinttel nyert
2022.04.23
Úszó ob - Pádár és Holló világbajnoki szinttel nyert
Pádár Nikolett és Holló Balázs világbajnoki A szinttel nyerte számát pénteken a Debrecenben zajló úszó országos bajnokságon.

Előbbi, a szegediek mindössze 16 éves versenyzője - aki szerdán korosztályos csúccsal 100 méter gyorson "villantott" - 200 méter gyorson 1:57.91 perccel diadalmaskodott, ami bőven a világbajnoki A szinten (1:58.66) belül van, ráadásul a magyar rangsorban is a legjobb. Így szinte biztos, hogy ő képviselheti majd a hazai színeket két hónap múlva a Duna Arénában.

Az egrieket erősítő Holló Balázs 400 méter vegyesen egyéni legjobbját (4:15.17) jócskán megjavítva 4:13.15 perccel nyert, az olimpiai negyedik Verrasztó Dávid csak negyedikként csapott célba. Holló ezzel a világbajnoki A szinten (4:17.48) bőven belüli idővel a hazai rangsor második helyére ugrott, azaz várhatóan ott lehet majd a Duna Arénában.

A pénteki eredmények:

férfiak:

200 m gyors:

1. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:47.51 perc
2. Milák Kristóf (Honvéd 1:47.78
3. Márton Richárd (Honvéd) 1:48.64

200 m mell:

1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) és Zombori Gábor (UTE) 2:13.58 perc
3. Kutasi Máté (FTC) 2:15.55

50 m pillangó:

1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 23.08 másodperc
2. Milák Kristóf (Honvéd) 23.56
3, Nell Olivér (Stamina TKSA) 23.87

400 m vegyes:

1. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 4:13.15 perc
2. Kós Hubert (UTE) 4:13.50
3. Török Dominik Márk (BVSC-Zugló) 4:17.42

4x100 m gyorsváltó:

1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Mészáros Dániel, Sződ Zsolt, Németh Nándor) 3:18.85 perc
2. Győri Úszó SE 3:23.75
3. Vasas SC 3:25.27

nők:

200 m gyors:

1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 1:57.91 perc
2. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 1:58.78
3. Ábrahám Lilla Minna (UTE) 1:59.92

200 m mell:

1. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2:28.07 perc
2. Kalmár Alíz (Szombathelyi Sportközpont) 2:30.38
3. Barna Bianka Dorottya (Nyíregyházi Sportcentrum) 2:32.61

50 m pillangó:

1. Varga Dominika (Iron Swim SE) 27.07 másodperc
2. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 27.19
3. Ollé Mónika Beatrix (Stamina TKSA) 27.35

400 m vegyes:

1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 4:38.89 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 4:48.05
3. Jackl Vivien (TVSE) 4:50.47

4x100 m gyorsváltó:

1. Vasas SC (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Zbiskó Evelin, György Réka) 3:45.75 perc
2. Győri Úszó SE 3:46.53
3. UTE 3:46.86



Forrás: MTI / Fotó: Kovács Anikó