Úszó ob - Újabb A szintesek a zárónapra
2022.04.24
Úszó ob - Újabb A szintesek a zárónapra
Újabb világbajnoki A szintes időkkel zárult szombaton az úszók országos bajnoksága Debrecenben.

A férfiaknál 200 méter háton a vegyes specialista, Kós Hubert teljesített a szintidőn (1:58.07), így akár ebben a számban is vízbe ugorhat majd a Duna Arénában.

A tokiói olimpia nyíltvízi küzdelmeiben ezüstérmes Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, a világbajnoki A szintnél (7:53.11) jóval jobb teljesítménnyel, 7:52.77 perces idővel diadalmaskodott, ugyanakkor ő várhatóan nem vállalja a medencés szereplést, csak a Lupa tóban sorra kerülő versenyekre koncentrál.

A nőknél 200 méter háton Molnár Dóra ugyan egyetlen századdal kikapott Burián Katalintól, de megjavította A szintes idejét, és a hazai rangsor második helyére jött fel, amivel kiharcolta a vb-szereplést.

Női 100 méter pillangón Ugrai Panna nagy csatában utasította maga mögé a háromszoros olimpia bajnok Hosszú Katinkát.

A szombat eredmények:

férfiak:

200 m hát:

1. Kós Hubert (UTE) 1:57.64 perc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 1:57.70
3. Olegszandr Zseltyjakov (ukrán) 1:57.84

800 m gyors:

1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:52.77 perc
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 8:01.10
3. Gálicz László (FTC) 8:02.48

50 m mell:

1. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 28.17 másodperc
2. Rothbauer Christopher (osztrák) 28.58
3. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 28.77

100 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Honvéd) 51.03 másodperc
2. Kós Hubert (UTE) 51.88
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 52.06

4x200 m gyorsváltó:

1. BVSC-Zugló (Török Dominik Márk, Mészáros Dániel, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 7:21.42 perc
2. Egri Úszó Klub 7:28.92
3. UTE 7:31.83

nők:

200 m hát:

1. Burián Katalin (FTC) 2:09.33 perc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 2:09.34
3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2:10.29

800 m gyors:

1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 8:35.74
2. Fábián Bettina (FTC) 8:40.14
3. Rohács Réka (Kőbánya SC) 8:47.27

50 m mell:

1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 31.51 másodperc
2. Kalmár Aliz (Szombathelyi Sportközpont) 31.91
3. Sztankovics Anna (Nyíregyházi Sportcentrum) 31.94

100 m pillangó:

1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 59.55 másodperc
2. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 59.63
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 59.68

4x200 m gyorsváltó:

1. Vasas SC (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Szimcsák Mira, Szabó-Feltóthy Eszter) 8:13.53 perc
2. UTE 8:14.75
3. Szegedi Úszó Egylet 8:15.20



Forrás: MTI / Fotó: Kovács Anikó