Rövidpályás úszó ob - Kós Hubert országos csúccsal nyert 100 méter vegyesen
2022.11.18
Rövidpályás úszó ob - Kós Hubert országos csúccsal nyert 100 méter vegyesen
Kós Hubert országos csúccsal nyert 100 méter vegyesen csütörtökön a kaposvári rövidpályás úszó országos bajnokság második versenynapján.

Az UTE 19 éves sportolója - aki januártól az Egyesült Államokban, a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps egykori edzőjével, Bob Bowmannel készül - 52.82 másodperces idővel diadalmaskodott, ezzel Földházi Dávid 2014-es, a dohai világbajnokságon elért 53.08 másodperces rekordját adta át a múltnak.

A legszorosabb csütörtöki fináléban, férfi 50 méter gyorson Szabó Szebasztián, a szám Európa-bajnoka mindössze két századmásodperces különbséggel utasította maga mögé Milák Kristófot.

A 200 méter pillangó nagymedencés olimpiai bajnoka és világcsúcstartója fő számában a szokásos óriási fölénnyel diadalmaskodott.

A nőknél 50 méter gyorson Senánszky Petra saját országos csúcsától (24.30) nem sokkal elmaradva, 24.56 másodperccel nyert.

Férfi 1500 méter gyorson a nyíltvízi specialisták kisajátították a terepet, végül Betlehem Dávid klubtársát, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot maga mögé utasítva győzött.

A csütörtöki eredmények:

férfiak:

200 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:49.86 perc
2. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 1:51.10
3. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:57.20

100 m hát:

1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 51.32 másodperc
2. Kós Hubert (UTE) 51.81
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 51.83

50 m gyors:

1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.01 másodperc
2. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 21.03
3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 21.62

100 m vegyes:

1. Kós Hubert (UTE) 52.82 másodperc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 53.88
3. Zombori Gábor (UTE) 54.11

1500 m gyors:

1. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 14:36.83 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:39.27
3. Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 14:44.74

4x100 m vegyesváltó:

1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:32.22 perc
2. Kőbánya Sport Club (Balogh Levente, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Telegdy Ádám) 3:34.72
3. Balaton ÚK Veszprém (Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf) 3:40.57

nők:

200 m pillangó:

1. Ilyés Laura Vanda (BVSC-Zugló) 2:07.78 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:08.36
3. Kapás Boglárka (UTE) 2:08.62

100 m hát:

1. Szilágyi Gerda (Stamina TKSA) 59.42 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 59.49
3. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 59.84

50 m gyors:

1. Senánszky Petra (Debreceni Sport Club) 24.56 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 25.15
3. Sztankovics Anna (NYSC) 25.21

100 m vegyes:

1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 1:00.38 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.73
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:01.02

1500 m gyors:

1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:09.61 perc
2. Szimcsák Mira (Vasas SC) 16:14.38
3. Flück Nóra (Jövő SC) 16:15.29

4x100 m vegyesváltó:

1. BVSC-Zugló (Ilyés Laura Vanda, Békési Eszter, Késely Ajna, Elekes Tamara) 4:05.09 perc
2. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Lili) 4:05.26
3. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) 4:05.72



Forrás: MTI / Fotó: Kovács Anikó