Úszó ob - Milák újabb országos csúcsa
2021.03.27
Úszó ob - Milák újabb országos csúcsa
Milák Kristóf 100 méter pillangón is országos csúccsal nyert az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.

A Budapest Honvéd SE 21 éves klasszisa - aki pénteken 100 méter gyorson nyert magyar rekorddal - ezúttal 50.47 másodperces idővel diadalmaskodott 100 méter pillangón, ezzel saját 50.62-es idejét adta át a múltnak. Utóbbit 2017-ben úszta a budapesti világbajnokság fináléjában, ahol ezüstérmes lett.

Milák - aki az ob elején 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta - még 200 méter gyorson is győzött szombaton.

A magyar szövetség sajtóközleményében Milák Kristóf úgy fogalmazott, ideje volt már, hogy 2017 után ismét így teljesítsen 100 méter pillangón, ugyanis a világ- és Európa-bajnokságokon "csak" 50.80, illetve 50.90 másodperc körüli eredményeket produkált, ami - megfogalmazása szerint - zavarbaejtően gyatra.

"Január óta edzek komolyan, még sok van a felkészülésben, lesz ennél jobb is, ebben biztos vagyok. Az Európa-bajnokságon beleugrok mindenbe, kétszáz gyors, négyszáz gyors, Sós Csaba is erre biztatott, az olimpia viszont biztonsági program lesz" - mondta.

Sós Csaba szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, az országos bajnokságon látottak alapján úgy döntött, hogy két számban, férfi 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen is a budapesti Európa-bajnokság végéig kitolja az olimpiai csapathirdetést, ugyanis a két veterán, Kozma Dominik és Cseh László - akik régi idejükkel lennének védettek - jelenleg nincs megfelelő erőállapotban.

A szombati eredmények:

férfiak:

200 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:46.15 perc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:47.52
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:47.67

50 m mell:
1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 27.46 másodperc
2. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 27.99
3. Szabó Tamás (HÓD Úszó SE) 28.76

50 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.07 mp
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 25.14
3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 25.60

100 m pillangó:
1. Milák 50.47 mp
2. Kós Hubert (UTE) 51.61
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 51.71

800 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:55.52 p
2. Kalmár Ákos (Balaton ÚK Veszprém) 7:59.61
3. Gyurta Gergely (UTE) 8:03.30

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:38.04 perc
2. Győri Úszó SE 3:43.78
3. Vasas SC 3:45.45

nők:

1500 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:27.22 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:34.75
3. Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 16:40.28

100 m pillangó:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 59.30 másodperc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 59.52
3. Kapás Boglárka (UTE) 59.53

50 m mell:
1. Sebestyén 31.59 másodperc
2. Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 31.73
3. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi Sportcentrum) 31.91

50 m hát:
1. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28.53 másodperc
2. Hosszú 28.81
3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.91

4x100 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Kovács Réka, Safrankó Sára) 4:12.66
2. Újpesti TE 4:14.72
3. BVSC-Zugló 4:15.30



Forrás: MTI

Kiadó: FMS Online media
Szerkesztőség: sportpress@sportpress.hu
Értékesítés: sales@fmsonline.hu
Médiaajánlat