apps
Kézilabda
Női junior kézilabda Eb - Aranyérmes a magyar válogatott
A magyar válogatott 27-20-ra legyőzte Hollandiát vasárnap a Győrben rendezett női junior kézilabda Európa-bajnokság döntőjében.
Női junior kézilabda Eb - Az oroszok legyőzésével döntős a magyar válogatott
A magyar válogatott 29-27-re legyőzte Oroszország csapatát pénteken a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében.
apps
Kosárlabda
Kikapott a magyar férfi kosárlabda-válogatott Hamburgban
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési tornán 83-62-re kikapott a kínai világbajnokságra hangoló házigazda német csapattól Hamburgban péntek este.
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Irántól is kikapott
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 90-82-re kikapott Irántól, Krétán.
apps
Röplabda
Savaria Kupa - Sima magyar siker a spanyolok ellen
A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra legyőzte kedden a spanyol csapatot a szombathelyi Savaria Kupa nemzetközi felkészülési tornán.
Savaria Kupa - Simán kikaptak a franciáktól a magyarok
A magyar női röplabda-válogatott sima mérkőzésen 3-0-ra kikapott Franciaország együttesétől a szombathelyi Savaria Kupa nemzetközi felkészülési torna második napján, vasárnap.
apps
Tenisz
Torontói tenisztorna - Babosék negyeddöntőbe jutottak
Babos Tímea és Anett Kontaveit negyeddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.
Balázs Attila: cél a top 100 és az Australian Open-főtábla
A világranglistán a top 100, valamint a januári Australian Open főtáblája a cél Balázs Attila számára, aki júliusban karrierje eddigi csúcspontjaként döntőt vívott az umagi tenisztornán.
apps
Úszás
Úszó vk - Öt magyar érem, közte két arany Szingapúrban
Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán.
Rasovszky és Olasz nyerte a nyíltvízi úszó Eb tesztversenyét
A férfiaknál Rasovszky Kristóf, a nőknél Olasz Anna nyerte a nyíltvízi úszók csütörtökön rendezett Európa-bajnoki tesztversenyét.
apps
Vizilabda
Universiade - Bronzérmes a férfi vízilabda-válogatott
Maratoni ötöspárbajt követően bronzérmes lett a magyar férfi vízilabda-válogatott a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiadén.
Universiade - Aranyérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 8-7-re legyőzte Olaszország csapatát a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade szombati döntőjében, Nápolyban.
apps
NB I.
Harmadik mérkőzését is elveszítette a Honvéd
A Kisvárda 3-1-re győzött a Budapest Honvéd ellen szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában, a Hidegkuti Stadionban.
A Fehérvár hazai pályán kiütötte a Diósgyőrt
A MOL Fehérvár FC 5-1-re legyőzte az egy félidőt emberhátrányban játszó Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában.
apps
öttusa
Öttusa Eb - Demeter Bence hetedik, ezzel olimpiai kvótás
Demeter Bence a hetedik helyen végzett a bath-i öttusa Európa-bajnokságon, ezzel olimpiai kvótát szerzett.
Öttusa Eb - Mind a négy magyar döntős a férfiaknál
Mind a négy magyar sikerrel vette a férfiak csütörtöki selejtezőjét, így Kasza Róbert, Demeter Bence, Regős Gergely és Marosi Ádám is indulhat a szombati döntőben az angliai Bath-ban zajló öttusa Európa-bajnokságon.
apps
atlétika
Gyurátz Réka is az atlétikai Európa-válogatottban
Márton Anita és Wagner-Gyürkés Viktória után Gyurátz Réka is meghívót kapott az atléták Európa-válogatottjába, amely szeptember 9-10-én az Egyesült Államokkal találkozik.
Kilencedik helyen végzett és kiesett a második vonalból a magyar válogatott
Kilencedik helyen végzett a magyar válogatott a norvégiai Sandnesben rendezett atlétikai csapat Európa-bajnokság második vonalának számító 1. osztály küzdelmeiben, így kiesett.
apps
kajak / kenu
Korosztályos kajak-kenu vb - Öt arany a zárónapon
A magyar válogatott öt aranyat és további négy érmet szerzett a vasárnapi zárónapon a romániai Pitestiben rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon, így tíz első, hat második és öt harmadik helyezéssel toronymagasan az éremtáblázat élén vég
Korosztályos kajak-kenu vb - Lucz Anna megvédte címét K-1 200 méteren
Lucz Anna K-1 200 méteren címét megvédve aranyérmet nyert szombaton a romániai Pitestiben zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.
apps
kerékpár
Gemenc Nagydíj - Pelikán János győzött a szombati versenyen
Pelikán János sikerét hozta a 45. Alisca Bau Gemenc Nagydíj nemzetközi országúti kerékpáros verseny szombaton.
Tour de Hongrie - Neilands a végső győztes
Krists Neilands nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpárversenyt, mivel a vasárnapi zárószakaszon megőrizte a sárga trikót, Dina Márton a második, Valter Attila pedig a harmadik helyen végzett.
apps
wtcr
Michelisz nyerte a portugáliai versenyhétvége első futamát
Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai Vila Realban zajló versenyhétvégéjének első, szombaton rendezett futamán.
Tassi Attila ötödik lett a Nürburgringen
Tassi Attila, a KCMG csapat magyar versenyzője az ötödik helyen végzett a túraautó-világkupa (WTCR) Nürburgringen rendezett állomásának második, szombati futamán.
apps
rali
Rali Eb - Pontszerző helyen végzett a Herczig, Ferencz kettős
Az első nap után két helyet javítva a pontszerző nyolcadik helyen végzett a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettős a rali Európa-bajnokság negyedik futamán Lengyelországban.
Rali Eb - Peches napon van túl a Herczig, Ferencz kettős
Nem volt szerencséje az első napon a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettősnek a rali Európa-bajnokság negyedik állomásán, Lengyelországban.
apps
Kamion
Kamion Eb - Kiss Norbert második a szlovákiai zárófutamon
A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája másodikként ért célba a gyorsasági kamion Eb Slovakiaringen rendezett versenyhétvégéjének vasárnap késő délután rendezett zárófutamán.
Kiss Norbert negyedik és ötödik a Slovakiaringen
A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája az első futamon ötödik, a másodikon pedig negyedik lett a gyorsasági kamion Eb Slovakiaringen zajló, idei harmadik versenyhétvégéjének szombati napján.
Kiadó: FMS Online media
Szerkesztőség: sportpress@sportpress.hu
Értékesítés: sales@fmsonline.hu