apps
Kézilabda
Győzelem Norvégia ellen, százszázalékos maradt a válogatott
A magyar válogatott 28-24-re legyőzte Norvégiát kedden a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.
Női junior kézilabda Eb - Csoportelsőként jutott tovább a magyar válogatott
A magyar válogatott 33-23-ra legyőzte Spanyolország csapatát a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.
apps
Kosárlabda
Női U18-as kosárlabda Eb - Döntőben a magyar válogatott
A magyar női U18-as kosárlabda-válogatott döntőbe jutott a Szarajevóban zajló korosztályos Európa-bajnokságon.
Női kosárlabda Eb - Spanyol címvédés Belgrádban
A spanyol válogatott megvédte címét a szerb-lett rendezésű a női kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi döntőben könnyedén legyőzte a franciákat Belgrádban.
apps
Röplabda
Vereséggel zárt, csoportharmadik lett a magyar válogatott
A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3-0-ra kikapott az osztrák csapattól Budapesten, a Ludovika Arénában az Európa-liga ezüst divíziójának hatodik, utolsó fordulójában.
Női röplabda Európa-liga - Győzött, de nem jutott négyes döntőbe a magyar csapat
A magyar női röplabda-válogatott szombaton 3-1-re legyőzte az osztrák csapatot Budapesten, a Ludovika Arénában, az Európa-liga arany divíziójának hatodik, utolsó fordulójában, de nem lesz ott a sorozat horvátországi négyes döntőjében.
apps
Tenisz
Wimbledon - Halep legyőzte Serena Williamst a döntőben
A hetedik helyen kiemelt román Simona Halep két sima szettben legyőzte az amerikai Serena Williamst a wimbledoni teniszbajnokság női egyes döntőjében szombaton.
Wimbledon - Az elődöntőben búcsúzott a Babos, Mladenovic páros
Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó két szettben kikapott a harmadikként rangsorolt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh kettőstől a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének pénteki elődöntőjében.
apps
Úszás
Junior úszó Európa-bajnokság - Újabb két magyar érem
Pénteken Török Dominik Márk és Mihályvári-Farkas Viktória révén újabb két érmet szereztek a magyar úszók a Kazanyban zajló junior Európa-bajnokságon.
Vizes vb - Sós Csaba négy-öt éremre számít
Sós Csaba szövetségi kapitány négy-öt magyar úszóéremre számít a júliusi, dél-koreai vizes világbajnokságon.
apps
Vizilabda
Universiade - Aranyérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 8-7-re legyőzte Olaszország csapatát a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade szombati döntőjében, Nápolyban.
Universiade - Döntős a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott az oroszok legyőzésével döntőbe jutott a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade pénteki versenynapján Nápolyban.
apps
Labdarúgás
El-selejtező - Kétgólos előnyben a Honvéd
A Budapest Honvéd 3-1-re legyőzte a litván Zalgiris Vilnius csapatát a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.
El-selejtező - Háromgólos győzelemmel kezdett a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 3-0-s győzelmet aratott az albán FK Kukesi felett a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a csütörtöki első mérkőzésen.
apps
Kajak / Kenu / evezés
Kajak-kenu vb - Nagy Bianka indul C1 200-on a szolnoki szétlövés után
A 19 éves szegedi Nagy Bianka indulhat női kenu egyes 200 méteren a Szegeden augusztus 21. és 25. között sorra kerülő olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, miután a Szolnokon rendezett szombati szétlövésben legyőzte Lakatos Zsanettet.
Evezős vk - Galambos Péter bronzérmes Poznanban
Galambos Péter könnyűsúlyú egypárban bronzérmet nyert az evezős világkupa poznani állomásán szombaton.
apps
torna
Torna-vk - Kovács Zsófia gerendán is győzött
Kovács Zsófia felemáskorlát után gerendán is aranyérmet nyert a tornászok koperi világkupa-versenyén.
Torna-vk - Kovács Zsófia aranyérmes felemáskorláton
Kovács Zsófia aranyérmet szerzett felemáskorláton a tornászok koperi világkupaversenyén.
apps
cselgáncs
Cselgáncs GP - Ungvári Attila bronzérmes
A 81 kilogrammos Ungvári Attila bronzérmet nyert a Papp László Sportarénában zajló cselgáncs Grand Prix szombati versenynapján.
Cselgáncs GP - Özbas Szofi ötödik
A 63 kilogrammos Özbas Szofi ötödik lett a Papp László Sportarénában zajló cselgáncs Grand Prix szombati versenynapján.
apps
karate
Hárspataki Gábor harmadik az isztambuli olimpiai kvalifikációs versenyen
A karatés Hárspataki Gábor a harmadik helyen végzett az Isztambulban rendezett olimpiai kvalifikációs versenyen.
Karate Eb - Magyar érem a paraversenyeken is
Kárpáti Petra ezüstérmet szerzett a tanulásban akadályozott nők kategóriájában a spanyolországi Guadalajarában rendezett karate Európa-bajnokságon.
apps
Forma 1
Brit Nagydíj - Hamilton nyert Silverstone-ban
A hazai környezetben versenyző Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Brit Nagydíjat, így 39 pontosra növelte előnyét az összetettben.
Brit Nagydíj - Valtteri Bottas indulhat az élről
Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzését.
apps
rali
Rali Eb - Pontszerző helyen végzett a Herczig, Ferencz kettős
Az első nap után két helyet javítva a pontszerző nyolcadik helyen végzett a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettős a rali Európa-bajnokság negyedik futamán Lengyelországban.
Rali Eb - Peches napon van túl a Herczig, Ferencz kettős
Nem volt szerencséje az első napon a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettősnek a rali Európa-bajnokság negyedik állomásán, Lengyelországban.
apps
WTCR
Michelisz nyerte a portugáliai versenyhétvége első futamát
Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai Vila Realban zajló versenyhétvégéjének első, szombaton rendezett futamán.
Tassi Attila ötödik lett a Nürburgringen
Tassi Attila, a KCMG csapat magyar versenyzője az ötödik helyen végzett a túraautó-világkupa (WTCR) Nürburgringen rendezett állomásának második, szombati futamán.
Kiadó: FMS Online media
Szerkesztőség: sportpress@sportpress.hu
Értékesítés: sales@fmsonline.hu